MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 10905071
nr 1090 5071
Alvar Aalto
(1898-1976), Finland
Fåtölj, Alvar Aalto (1898-1976), modell 406
Kondition: slitage, skador
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 20 februari 2017
kl 18:16:05
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Alvar Aalto
Läs mer om Alvar Aalto